Ne korlátozd magad: több pénz és jobb élet álmaid munkájával - a Jooble összegzése

Akcióleső
2023.09.26 15:19

Álmaid munkáját keresed, de bizonyos okok miatt elbizonytalanodtál? Ismerd meg azokat a trükköket, amelyek újra visszatéríthetnek a sikerhez vezető útra.

Vannak, akik olyan szerencsések, hogy már fiatalon pontosan tudják, mihez akarnak kezdeni karrier szempontjából. Azonban nem mindenkinek van ennyire egyértelmű célja az életben. Szerencsére a Jooble álláskereső portál számos munkaterületet bemutat, amelyek közül lehet válogatni. Az állás Békéscsaba oldalon például azoknak érdemes munkát keresni, akik a környéken szeretnének elhelyezkedni - a különböző szűrők segítségével még pontosabb találatot lehet megcélozni.

Az alábbiakban pedig a Jooble felsorol néhány gyakorlatot, amellyel megtalálhatod álmaid munkáját.

Jooble: a munkakeresés fortélyai újult erővel

Amikor olyan munkát végzel, amit szeretsz, automatikusan csökkennek a felesleges kiadások, az impulzív vásárlások és egyéb felesleges pénzköltési mozzanatok.

  • Készítsd el a munkatörténeted

Vegyél elő egy papírt, vagy nyiss meg bármilyen dokumentumot, és készíts három oszlopot. Az első oszlopba írd be azokat a munkahelyeket, ahol már dolgoztál - legyen szó a fizetett és nem fizetett tapasztalatokról, a részmunkaidős állásokról, szakmai gyakorlatokról, stb.

A második oszlopba írd be, hogy mi tetszett az egyes pozíciókban. Legyen ez a lehető legpontosabb és részletesebb. Mi a helyzet a munkahelyi környezettel, a munka jellegével, a vállalati kultúrával, az iparággal, a fizetéssel, a főnökökkel, a kollégákkal stb.? Mi tetszett a legjobban?

A harmadik oszlopban sorold fel, hogy mi NEM tetszett az egyes pozíciókban. Mi volt frusztráló, idegesítő vagy korlátozó? Ismét - a leírás a lehető legpontosabb legyen.

Miután kitöltötted mindhárom oszlopot, tekintsd át az eredményeket. Keress olyan témákat vagy nyomokat, amelyek segítenek megérteni, hogy milyen típusú munkát és munkakörnyezetet szeretnél a legjobban.

  • Tégy úgy, mintha 9 életed lenne

A gyakorlat szabályai egyszerűek:

  • Tegyük fel, hogy kilenc életed van, és ezek mindegyikében dolgoznod kell.
  • Nem fogsz nyerni a lottón, nem házasodsz meg gazdagon, és nem kapsz hatalmas örökséget.
  • Bármilyen készségekre és végzettségre van szükség az egyes munkák elvégzéséhez, az a te birtokodban van.
  • Bármennyi pénzt kell keresned ahhoz, hogy boldog legyél, megszerzed.
  • Minden pozíciónak egyenlő presztízse van.

Milyen kilenc munkakört töltenél be?

Ennek a gyakorlatnak az az alapja, hogy eltávolítsa az összes akadályt, amelyet a „de…” szó teremt, így szabadon választhatsz olyan szakmákat, amelyek valóban érdekelnek.

"Szívesen lennék orvos, de nem engedhetem meg magamnak, hogy orvosi egyetemre járjak életem ezen szakaszában."

"Mindig is arról álmodoztam, hogy country-énekes legyek, de nincs meg a nyers tehetségem a sikerhez."

Hagyd figyelmen kívül azt a „de”-t, ami azonnal az eszedbe jut, és írd le azt a kilenc munkát, amelyek vonzanak téged, akármennyire irreálisan is hangzanak.

Ha megvan a lista, nézd át és tanulmányozd alaposan. Bár ezek közül lehet, hogy sok már nem reális lehetőség, segíthetnek azonosítani azokat a fontos témákat, mint például a művészet szeretete, az autonómia iránti igény vagy az önzetlen szellem. Az állás Komló oldalról is meríthetsz inspirációt.

Ne feledd, hogy azok a munkák, amelyek nem kerültek fel a listára, ugyanolyan sokatmondóak lehetnek, mint azok, amelyeket felírtál.

  • Készítsd el álmaid pozícióját

Ha létrehozhatnád a saját munkakörödet, hogyan nézne ki? Írd le, mit szeretnél olvasni a tökéletes álláshirdetésben. Készíts egy listát azokról a felelősségekről, amelyeket ebben a szerepkörben betöltenél, és milyen képességekre lenne szükség ebben a környezetben. Néhány ember számára ez a múltban betöltött munkák keveréke lehet, vagy a közelmúltbeli pozíció és egy érdekes hobbi kombinációja. Írd le azt a céget is, ahol ezt a szerepet betöltenéd - gondolj a céges kultúrára, a vállalat méretére, akár az elhelyezkedésére. Bármire, ami csak fontos lehet számodra. Minél pontosabban teszed, annál jobb.

  • Határozd meg az alapvető képességeidet

A személyes készségek mérlegelésekor kritikus fontosságú, hogy a munkaköri leíráson és az iparágon kívül gondolkodj. Lépj túl azon, amit tehetsz (pl. számlák egyeztetése, telefonálás). Képzeld el, hogy mennyire ügyes vagy, amikor egy elégedetlen ügyfelet kell hallgatnod, és már nagyon unod, de nem mutatod ki, sőt, megoldod a problémát. Sok apró részletet egy naggyá tudsz gyúrni? Munkára inspirálod az elfáradt munkatársakat? Szuper! Írj le mindent, ami eszedbe jut - majd később átfogalmazhatod és az életrajzodba is beillesztheted.

Ha ilyen módon próbálod részletesen megvizsgálni, milyen szerepkörben érdemes munkát keresni, sokkal könnyebb dolgod lehet akár egy interjún is, hiszen te már mindent átgondoltál, ami az álmaid munkájához kapcsolódik. Ne félj nagyokat álmodni, hiszen igenis vannak cégek, amelyek rugalmasak, akik értékelik a munkavállalóikat és szeretnék, ha a csapatuk sokáig összeszedett és nem gondterhelt lenne.